Bezinwazyjny lifting twarzy - nowy wymiar piękna | Genesis Clinic
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Bezinwazyjny lifting twarzy – nowy wymiar piękna

06-05-2022

Młoda, jędrna i rozświetlona skóra twarzy to cel, do którego dąży większość z nas. Można go osiągnąć wieloma metodami, jednak warto pamiętać, że im mniej inwazyjna technika oddziaływania na skórę, tym szybciej uzyskamy zamierzony efekt. Laserowe odmładzanie twarzy jest zabiegiem zdecydowanie bardziej delikatnym niż dermabrazja laserowa czy głęboki peeling chemiczny, przy czym może być stosowane, by przeciwdziałać ogromnej liczbie defektów skóry. Fotoodmładzanie jest, bowiem kuracja niezwykle uniwersalną, pozwalającą zwalczać drobne zmarszczki, rozszerzone naczynka, przebarwienia posłoneczne czy piegi. Dowiedz się, jak wygląda zabieg laserowego odmładzania skóry z użyciem najnowszej technologii i jakie efekty można dzięki niemu osiągnąć.

Charakterystyka zabiegu laserowego odmładzania skóry

Laserowe odmładzanie skóry - Genesis Clinic w Krakowie

Laserowe odmładzanie skóry to zabieg wykorzystujący oddziaływanie wiązki światła. Do jego wykonania niezbędny jest specjalistyczny sprzęt IPL, który produkuje fale o różnej długości, rozchodzące się w wielu kierunkach. Przy tym jest to procedura niezwykle prosta i bezinwazyjna, dlatego nie wiąże się z rekonwalescencją, jak to dzieje się w przypadku chirurgicznego liftingu twarzy.  Zabieg trwa z reguły od 20 do 40 minut, a pacjent może wrócić do standardowej aktywności już na drugi dzień. Efekty zabiegów widoczne są po około 2-3 sesjach, wszystko zależy od urządzenia, jego mocy oraz predyspozycji samego pacjenta. Najlepsze wyniki przy użyciu standardowego lasera osiąga się po około 5 seriach wykonywanych w czterotygodniowych odstępach.

Fotoodmładzanie skóry poleca się szczególnie osobom, które zauważają na swojej skórze pierwsze oznaki starzenia się, takie jak płytkie zmarszczki czy przebarwienia. Zabiegi z użyciem lasera świetnie sprawdzą się również u osób posiadających łagodne zmiany naczyniowe (trądzik różowaty, rumień czy teleangiektazje), cierpiących w wyniku zaburzeń pigmentacji skóry oraz zmian strukturalnych, takich jak rozszerzone pory.

Innowacyjny lifting z użyciem platformy NeoSkinCo2

Innowacyjny lifting NeoSkinCo2 w Genesis Clinic Kraków

Prawdziwym przełomem w dziedzinie fotoodmładzania jest zabieg z użyciem innowacyjnego lasera NeoSkinCO2. Umożliwia on emisje pikselową stałej wiązki światła, czyli jednoczesne emitowanie lasera w aż kilkadziesiąt punktów na twarzy. Takie działanie zapewnia nam równomierne rozłożenie wiązki, termiczne pobudzenia nawet głębokich warstw skóry, a także skrócenie okresu rekonwalescencji po zabiegu.

Tym, co wyróżnia laser NeoSkinCO2, to zastosowanie w nim metalowej tuby RF pozwalającej uzyskać moc aż 40 W na tkance. Pozwala to znacząco skrócić czas trwania impulsu, równocześnie minimalizując strefę uszkodzeń termicznych w sąsiadujących tkankach.

Dowiedz się więcej o zabiegu: Laserowy lifting twarzy

Zastosowanie lasera frakcyjnego NeoSkinCO2

Działanie lasera frakcyjnego NeoSkinCO2 na zmarszczki wokoł oczu

Wśród stosunkowo długiej listy defektów i problemów, z którymi radzi sobie laser NeoSkinCO2 możemy wymienić:

  • nawet bardzo głębokie blizny potrądzikowe, pourazowe i pooperacyjne,
  • rozstępy,
  • melanoderma, czyli przebarwienia skóry,
  • zniszczenie posłoneczne skóry,
  • zmarszczki wokół oczu,
  • rozszerzone pory.

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego NeoSkinCO2 pozwala uzyskać efekt świeżej i gładkiej skóry o jednolitym kolorze i strukturze. Zauważalnie zmniejsza on także blizny i przebarwienia, gruntownie odmładzając skórę twarzy szyi i dekoltu. Dodatkowo urządzenie jest w stanie znacząco ujędrnić i zagęścić naszą skórę, sprawiając, że wygląda ona jak po tradycyjnym liftingu metodami chirurgicznymi.  A wszystko to praktycznie bezinwazyjnie i bezboleśnie.

Istota zabiegu i jego przebieg

Laser NeoSkinCO2, w przeciwieństwie do tradycyjnej dermabrazji laserowej usuwającej całą wierzchnią warstwę skóry, umożliwia wybiórcze aplikowanie wiązki, tworząc tym samym strefy mikrotermalne. Kierowane wprost na nie światło lasera równomiernie i precyzyjnie penetruje skórę właściwą oraz komórki tkanki podskórnej. Sąsiadujące obszary nie zostają przy tym w żaden sposób naruszone, dzięki czemu gojenie jest niezwykle szybkie, a na powierzchni skóry nie tworzą się rany.

Działanie lasera frakcyjnego NeoSkinCO2 na blizny potrądzikowe

Zabieg zawsze rozpoczyna się od skanowania skóry, co również zwiększa bezpieczeństwo i precyzje jego stosowania. Następnie światło urządzenia przenika do wierzchnich warstw skóry, by stworzyć równomierny wzór stref mikrotermalnych. Kolejny etap to penetracja głębszych warstw skóry i tkanki podskórnej, co pobudza naturalne procesy odnowy skóry, odmładza ją i widocznie ujędrnia.

Warto również dodać, że w trakcie jednego zabiegu z serii naświetlone zostaje 20-25% powierzchni leczonej skóry a badania dowodzą, że najlepsze rezultaty osiąga się po wykonaniu 3-5 zabiegów w ostępach 2-6 tygodni.

Z uwagi na zastosowanie najnowocześniejszej, delikatnej technologii zabiegi z użyciem lasera NeoSkinCO2 mogą być stosowane również do odmładzania tak delikatnych obszarów ciała, jak szyja, dekolt oraz okolice intymne. Dodatkowo, by zmniejszyć odczucia bólowe, na około 30 minut przed zabiegiem na skórę nakłada się specjalną maść na bazie lignokainy, która ma za zadanie znieczulic obszar zabiegowy.

Postępowanie pozabiegowe

Zabiegi z użyciem lasera NeoSkinCO2 są stosunkowo nieinwazyjne i pozwalają zapomnieć o dłuższym dochodzeniu do siebie, jak to się dzieje w przypadku dermabrazji laserowej. Obszar objęty procedurą może, co prawda ulec zaczerwienieniu i obrzękowi, jednak mijają one w przeciągu kilku dni. Po około tygodniu kolor skóry oraz jej stan powinien wrócić do całkowitej normalności, warto jednak sumiennie stosować kremy natłuszczające oraz filtr SPF50 a przez okres około 2 tygodni od zabiegu unikać bezpośredniego słońca.

Laserowy lifting twarzy – zarezerwuj wizytę
Tel. (+48) 690 070 790