Czym zajmuje się dermatologia estetyczna? | Genesis Clinic
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Czym zajmuje się dermatologia estetyczna?

13-08-2021

Dermatologia estetycza to prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny, która zajmuje się wykonywaniem zabiegów przywracających skórze naturalny oraz zdrowy wygląd. Często mylona jest z dermatologią i chirurgią estetyczną, mimo, że znacznie się od nich różni. Czym dokładnie zajmuje się dermatologia estetyczna i jakie zabiegi oferuje? Po odpowiedź zapraszamy do dalszej części artykułu.

Czym zajmuje się dermatologia estetyczna?

dermatologia estetyczna w Klinika Genesis

Dermatologia estetyczna jest całkowicie odmienną dziedziną medycyny niż tradycyjna dermatologia, bowiem nie zajmuje się leczeniem chorób skóry. Jej głównym obszarem zainteresowania jest nadawanie skórze pięknego wyglądu i widoczne jej odmłodzenie. Przy tym, jest to dużo mniej inwazyjna dziedzina niż chirurgia estetyczna zajmująca się już dużo rozleglejszymi operacjami i interwencjami chirurgicznymi, w celu zmiany wyglądu pacjenta.

Współczesna dermatologia estetyczna jest, co prawda bardzo dobrze rozwinięta i korzysta z wielu metod pośród, których można wymienić zabiegi bezinwazyjne oraz takie które wymagają kilkudniowej rekonwalescencji. Nie są to jednak poważne operacje bardzo mocno ingerujące w nasze ciało.

niwelowanie zmarszczek w Klinika Genesis

Dermatologia estetyczna to rozwiązanie dla osób, które borykają się z różnorodnymi niedoskonałościami skóry, które znacząco wpływają na wygląd i samoocenę człowieka.

Spośród najczęstszych problemów estetycznych, którymi zajmuje się ta dziedzina medycyny można wymienić niwelowanie zmarszczek, wyrównywanie kolorytu skóry, jej odżywianie oraz odmładzanie. Co ważne, wszelkie zabiegi dermatologii estetycznej nie są refundowane przez NFZ, a ich ceny różnią się w zależności od miejsca ich wykonywania.

Kim jest dermatolog estetyczny
i jakie ma kwalifikacje?

Dermatolog estetyczny, to lekarz uprawniony do wykonywania zabiegów w obrębie tej dziedziny oraz do kwalifikowania pacjentów. Jest to osoba, która przeszła gruntowne przeszkolenie medyczne i jest w stanie bezpiecznie wykonać zabiegi z wykorzystaniem nacięć skóry oraz różnorodnych przyrządów stosowanych w dermatologii estetycznej.

Dobrego dermatologa estetycznego cechuje ogromna wiedza oraz umiejętność dostosowania technik leczenia do konkretnego przypadku, tak by w jak najlepszy sposób zadziałać na problem, z którym boryka się pacjent. W końcu, jest to specjalista, który pomaga ludziom walczyć z głęboko tkwiącymi w nich kompleksami i zmienia wygląd swoich pacjentów tak, by mogli w pełni cieszyć się życiem.

Najpopularniejsze zabiegi z dziedziny dermatologii estetycznej

peelingi chemiczne w Klinika Genesis

Spośród wielu zabiegów dermatologii estetycznej nie można zapomnieć o niezwykle popularnym botoksie i kwasie hialuronowym, które wiodą prym w większości gabinetów estetycznych. Nie należy również zapomnieć o mezoterapii igłowej, niciach liftingujących, peelingach chemicznych czy karboksyterapii, które zastosowane w odpowiedni sposób mogą przynieść niezwykle zadowalające efekty i pomóc pacjentowi uporać się z wieloma problemami skórnymi. Dobór odpowiedniej metody leczenia jest zawsze zależy od predyspozycji pacjenta oraz od oceny lekarskiej, podczas której specjalista ocenia możliwość wystąpienia jakichkolwiek skutków niepożądanych.

Zobacz pełną ofertę: Karboksyterpia

Dermatologia estetyczna w Klinice Genesis

redukcja blizn potrądzikowych Klinika Genesis

Nasza Klinika stara się oferować najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania medycyny estetycznej, dlatego miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z niezwykle cenionym specjalistą z dziedziny dermatologii estetycznej.

Zapraszamy na konsultacje do dr Piotra Sznelewskiego, który zajmuje się między innymi:

  • redukcją rozstępów i blizn potrądzikowych,
  • redukcją fotostarzenia,
  • niwelowaniem zmian występujących w trądziku różowatym,
  • usuwaniem defektów estetycznych i dermatologicznych,
  • redukowaniem zmian o charakterze teleangietkazji, naczyniaków płaskich oraz jamistych.