Lipomodelling, czyli powiększenie pośladków własną tkanką tłuszczową | Genesis Clinic
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Lipomodelling, czyli powiększenie pośladków własną tkanką tłuszczową

13-10-2020

Jędrne i kształtne pośladki to marzenie niejednej kobiety, jednak tę partię ciała niezwykle ciężko wymodelować, stosując odpowiednie ćwiczenia fizyczne. Czy w takiej sytuacji istnieje sposób na to, aby w pełni naturalnie poprawić wygląd pośladków? Oczywiście, że tak! Idealnym rozwiązaniem jest z pewnością powiększanie pośladków własnym tłuszczem. Na czym polega ten zabieg? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia lipomodellingu?  Jakich efektów możemy się spodziewać?

Czym jest lipomodelling pośladków?

Efekty zabiegu powiększania pośladków własnym tłuszczem

Lipomodelling pośladków to zabieg, który polega na wymodelowaniu oraz powiększeniu pośladków własnym tłuszczem. Dzięki niemu można jednak nie tylko powiększyć pośladki, ale również wysmuklić te okolice ciała, z których pobrana zostanie tkanka tłuszczowa. Kolejną korzyścią wynikającą z tego zabiegu jest brak ryzyka odrzucenia przeszczepionej tkanki, co w przypadku wszczepienia implantów może się niestety zdarzyć. Lipomodelling pośladków charakteryzuje się również bardzo krótkim czasem rekonwalescencji, dzięki czemu już tego samego dnia, w którym został wykonany zabieg, można wrócić do domu. Powiększanie pośladków własnym tłuszczem ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, a mianowicie po zabiegu nie pozostają żadne widoczne ślady, ponieważ przeszczepiony tłuszcz jest wprowadzany przy pomocy igieł. Efekty zabiegu są w pełni naturalne, dlatego też coraz większa liczba kobiet zamiast po implanty sięga właśnie po własną tkankę tłuszczową.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Lipomodelling pośladków to zabieg, który polecany jest do przeprowadzenia w szczególności tym paniom, które nie są zadowolone z wyglądu swoich pośladków. Zabieg sprawdza się również idealnie u pań, które zmagają się z problemem asymetrii pomiędzy dwoma pośladkami, a także mają potrzebę uzupełnienia ubytków tkankowych w ich obrębie np. wskutek przebytego urazu.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Pomimo tego, iż zabieg w widoczny sposób pomaga poprawić wygląd pośladków, to niestety nie w każdym przypadku możliwe jest jego przeprowadzenie. Głównym przeciwwskazaniem jest zbyt niska masa ciała pacjentki, co wiąże się niestety ze zbyt małą ilością tkanki tłuszczowej, która jest niezbędna do przeprowadzenia przeszczepu. Wśród innych przeciwwskazań można również wymienić ciążę i okres karmienia piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby nowotworowe, niedoczynność tarczycy, cukrzycę, nadciśnienie, niewydolność nerek, aktywne infekcje, a także przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem lipomodellingu pośladków umawiana jest na konsultacja z lekarzem, podczas której dochodzi do kwalifikacji, a także sprawdzenia, czy zabieg dla danego pacjenta będzie w pełni bezpieczny. Lekarz musi ponadto zorientować się, z jakiego rodzaju problemem zmaga się pacjent i czy nie występują u niego żadne przeciwwskazania, które wykluczałyby możliwość przeprowadzenia lipomodellingu pośladków.

Jak wygląda zabieg lipomodellingu pośladków?

Zabieg powiększania pośladków własną tkanką tłuszczową

Modelowanie pośladków własnym tłuszczem rozpoczyna się od znieczulenia wybranej części ciała specjalnym roztworem soli fizjologicznej połączonym z lekami znieczulającymi. Następnie chirurg wykonuje niewielkie nakłucia, do których wprowadza specjalną sondę, emitująca energię ultradźwięków. Dzięki temu komórki tłuszczowe zostają rozpuszczone i odessane na zewnątrz. Tłuszcz najlepszej jakości zostaje ponownie zaimplantowany do pośladków. Przeszczep tkanki tłuszczowej odbywa się pod kontrolą USG, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo i jakość zabiegu. Początkowy wygląd pośladków po zabiegu nie oddaje końcowego efektu, który można zaobserwować po upływie 2-3 miesięcy. Dzieje się tak, ponieważ w tym czasie ok. 20 – 40% objętości wszczepionego tłuszczu zostaje wchłonięte. Z uwagi na to, pacjent ma gwarancję 2 krotnego powtórzenia zabiegu w ciągu 6 miesięcy, aby końcowy rezultat modelowania pośladków, był jak najbardziej satysfakcjonujący.

Zobacz pełną ofertę: Lipomodelling pośladków / piersi VaserLipo4D

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Przez pierwszy tydzień po przeprowadzeniu zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego. Dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się korzystać z wizyt na basenie, w solarium oraz w saunie. Pierwsza kąpiel jest możliwa już 2 dni po wykonaniu lipomodellingu pośladków. Po zabiegu zaleca się noszenie specjalnej bielizny modelującej przez minimum 6 tygodni oraz specjalnego ubranka uciskowego w miejscach pobrania tłuszczu bez przerwy przez okres tygodnia i jak najczęściej w ciągu miesiąca od wykonania zabiegu. Dodatkowo zaleca się również wykonywanie masaży okolic ciała, z których został pobrany tłuszcz, a także skorzystanie z karboksyterapii, która wpływa korzystnie na ukrwienie i metabolizm skóry.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, jak długo efekty zabiegu będą widoczne, jednak jest to sprawa indywidualna. Zaleca się wprowadzenie diety, która zapobiega wahaniom wagi i utrzymuje ją na stałym poziomie. Utrata dużej masy ciała może się wiązać z wchłonięciem przeszczepionej tkanki tłuszczowej.  W takim przypadku konieczne może się okazać ponowne przeprowadzenie zabiegu.