Liposukcja ultradźwiękowa - czym jest Vaser Lipo? | Genesis Clinic
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Liposukcja ultradźwiękowa – czym jest Vaser Lipo?

18-01-2022

Vaser Lipo czyli liposukcja ultradźwiekowa to nowoczesny zabieg pozwalający na kształtowanie wymarzonej sylwetki poprzez zmniejszenie zbiorników tłuszczowych i wyrzeźbienie mięśni. Zabieg ten umożliwia praktycznie bezinwazyjną ingerencję w wygląd naszego ciała dzięki zaznaczeniu charakterystycznych uwypukleń, zagłębień, bruzd oraz strefy cienia, które sprawią, że sylwetka stanie się szczupła i wysportowana jak u najwyższej klasy światowych sportowców. Niesamowity efekt zabiegu liposukcji ultradźwiękowej pozwoli na nowo zdefiniować wygląd pacjenta i poczuć się mu atrakcyjnie i pewnie.

Przygotowanie do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej

Pomimo, iż zabieg Vaser Lipo jest wyjątkowo mało inwazyjny, tak jak każda ingerencja w ciało pacjenta wymaga przeprowadzenia wywiadu lekarskiego przed zabiegiem.

W trakcie rozmowy lekarz ocenia ogólny stan zdrowia pacjent oraz symetrie jego ciała, blizny, przepukliny oraz grubość tkanki skórnej i stan skóry. Na tej podstawie ustala się, czy pacjent może zostać poddany zabiegowi, czy tez występują pewne przeciwwskazania, które go dyskwalifikują. W trakcie tej wizyty zostają omówione również wszelkie szczegóły dotyczące zabiegu, jego efekty oraz postępowanie pooperacyjne.

Przygotowanie do zabiegu polega na powstrzymaniu się od palenia oraz odstawieniu leków typu Acard i niesteroidowych leków zapalnych przez około 2 tygodnie przed planowaną procedurą. Na zabieg należy zgłosić się na czczo oraz w dobrym stanie zdrowia. Należy również ogolić operowane okolice, wykapać się w odpowiednim środku antybakteryjnym oraz nie nakładać żadnych niepotrzebnych substancji typu balsam czy krem.

Przebieg zabiegu Vaser Lipo

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, co zależne jest od zakresu zabiegu. Po zabiegu pacjent pozostaje na miejscu od kilku godzin do jednej doby, w zależności od stanu ogólnego i długości trwania zabiegu. Pierwszym etapem procedury jest wykonanie na skórze pacjenta rysunków zaznaczających obszar operacyjny oraz wykonanie fotografii poglądowych. Następnie anestezjolog podaje odpowiednie znieczulenie a chirurg wykonuje kilka niewielkich nacięć wielkości od 3 do 6 mm przez które wprowadza się płyn znieczulający. Po upływie 15 – 20 minut w otwory wprowadza się głowicę ultradźwiękową urządzenia, która rozdrabnia tłuszcz i zamienia go na płynną emulsję oraz spłaszcza wszystkie nierówności i uwypuklenia. Kolejny krok to odessanie tak przygotowanej tkanki tłuszczowej oraz odpowiednie wymodelowanie wyszczuplanej części ciała. Ilość tłuszczu pozyskiwana na tym etapie wynosi z reguły od 2 do nawet 6 litrów. Końcowy etap to założenie szwów na otwory w skórze oraz ewentualnych drenów o długości 2 cm usuwanych następnego dnia. Na ciało zakłada się również specjalne opatrunki oraz ubranko uciskowe stabilizujące operowany obszar.

Warto jeszcze wspomnieć, że zabieg Vaser Lipo jest niezwykle zaawansowany technologicznie, a ultranowoczesne urządzenie służące do liposukcji kieruje ultradźwięki jedynie w stronę tkanki tłuszczowej. Dzięki temu nienaruszone pozostają otaczające ją nerwy, tkanka łączna oraz naczynia krwionośne.

Efekty zabiegu Vaser Lipo

Zabieg liposukcji laserowej Vaser Lipo to niezwykle nowoczesny i skuteczny sposób na ociągnięcie wymarzonej sylwetki.

Kobiety decydujące się skorzystać z tej metody mogą liczyć na uzyskanie wcięcia w talii, płaskiego brzucha, wyraźnego uwypuklenia mięśni prostych oraz bruzdy pomiędzy brzuchem a pępkiem. Z tylu zostają zaznaczone górne linie pośladków oraz trójkąt krzyżowy wraz z dwoma charakterystycznymi dołkami. Zabieg tego typu pozwala również podkreślić rzeźbę piersi dzięki redukcji luźnej skóry a odessany tłuszcz może zostać wykorzystany jako naturalny wypełniacz biustu lub pośladków.

W przypadku mężczyzn zabieg Vaser Lipo pozwala uzyskać pożądany przez wielu „sześciopak” składający się na brzuśce mięśni prostych, bruzdę pachwinową oraz wysportowana klatkę piersiową. Tył sylwetki zostaje wyprofilowany podobnie jak w przypadku pań.

Dowiedz się więcej o zabiegu: Liposukcja i liporzeźbienie Vaser Lipo 4d