Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn | Genesis Clinic
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

12-07-2021

Pokutujący do niedawna w naszym kraju stereotyp, mówiący o tym, że to kobieta powinna o siebie dbać to już przeszłość. Coraz większy odsetek pacjentów gabinetów medycyny estetycznej to świadomi mężczyźni, którzy chcą wyglądać i czuć się dobrze. Są to również panowie, którzy wiedza, że w dzisiejszym świecie nienaganny wizerunek jest jednym z czynników pomagających odnieść sukces w życiu zawodowym i osobistym. Jakie są więc najpopularniejsze operacje plastyczne wśród mężczyzn? Poznaj top 6 czytając dalszą część artykułu!

1. Leczenie ginekomastii

Ginekomastia jest niezwykle częstym schorzeniem dotykającym mężczyzn w każdym przedziale wiekowym, od nastolatków po dojrzałych panów. Polega ona na nadmiernym przeroście gruczołów piersiowych, których zmniejszenie nie jest możliwe przy pomocy odpowiednio dobranej diety i ćwiczeń. Znacznie powiększone piersi są dla większości mężczyzn źródłem ogromnych kompleksów, dlatego coraz więcej z nich decyduje się oddać w ręce chirurga plastycznego, który może pomóc zlikwidować ten problem. Zabieg leczenia ginekomastii pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicach klatki piersiowej przy jednoczesnym obkurczeniu skóry, tak by efekt był jak najbardziej naturalny i estetyczny.

2. Liporzeźbienie ciała

Liporzeźbienie ciała to zabieg pomagający w stosunkowo szybkim czasie kształtować wygląd sylwetki pacjenta. Pozwala nie tylko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej gromadzących się w różnych częściach ciała, ale i wyrzeźbieniu niemalże sportowej sylwetki. Połączenie liporzeźbienia i modelowania pozwala odessać nadmiar tłuszczu, tam gdzie jest on niepożądany i równocześnie modelować nim ciało w wybranych jego partiach. Ten rodzaj zabiegu umożliwia modelowanie takich partii ciała jak brzuch czy klatka, dla mężczyzn jest to szczególnie istotny obszar, jego modelowanie metodą VaserLipo umożliwia wyrzeźbienie “sześciopaku”, tak często pożądanego przez wielu pacjentów płci męskiej. Wymidelowane obszary nabiora wtedy charakterystycznych dla sportowej sylwetki bruzd i uwypukleń.

3. Modelowanie podbródka

Najbardziej pożądany kształt męskiej szczęki to wyraźnie zarysowana i mocna linia podbródka. Niestety uwarunkowania fizyczne często nie pozwalają osiągnąć takiego wyglądu jedynie przy pomocy diety i ćwiczeń. Na szczęście istnieją metody chirurgiczne, dzięki którym możemy nadać szczęce wybrany przez nas kształt. Najczęściej wybieraną metodą modelowania podbródka jest lipofilling przy użyciu ultradźwięków, które nie tylko pozwalają szybko osiągnąć spodziewany efekt ale i nie uszkadzają okolicznych komórek powodując szybszą rekonwalescencję po zabiegu.

4. Ujędrnienie ciała

Nadmierna ilość skóry po odchudzaniu to problem, który dotyka nie tylko kobiet. Droga do wymarzonej sylwetki to nie tylko utrata zbędnych kilogramów ale i zadbanie o odpowiedni poziom jędrności skóry. Z pomocą przychodzą zabiegi nakierowane na ujędrnienie ciała. Pozwalają one obkurczyć i ściągnąć skórę bez konieczności inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Tego typu zabiegi to również fantastyczne uzupełnienie wcześniejszego liporzeźbienia.

5. Lifting twarzy

Starzenie się skóry to etap, który nierozerwalnie kojarzy się nam z utratą elastyczności i napięcia skóry twarzy. Rozwiązaniem, które pozwoli zahamować ten przykry proces, na które decyduje się coraz więcej mężczyzn jest lifting twarzy. Zabieg ten pozwala na natychmiastowe ujędrnienie i odmłodzenie twarzy bez konieczności długotrwałego i męczącego stosowania różnorodnych kremów i serum. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne szczególnie w dzisiejszych, niezwykle zabieganych czasach.

6. Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w obszary objęte leczeniem niewielkich dawek substancji leczniczej. Może to być lek przeciwzapalny, substancje odżywcze lub witaminy. W przypadku mezoterapii skóry głowy efektem zabiegu będzie pobudzenie wzrostu włosów, zahamowanie ich wypadania oraz poprawa kondycji skóry głowy. Zabieg ten polecany jest szczególnie panom borykającym się z nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem, którzy pragną szybkich i spektakularnych efektów widocznych już po pierwszym zabiegu.

Zobacz pełną ofertę: Mezoterapia skóry głowy

Zabiegi medycyny estetycznej niosą ze sobą ogromną szansę na poprawę najróżniejszych defektów ciała, dzięki którym możemy nie tylko poprawić swój wygląd ale i pozbyć się trapiących nas kompleksów. Coraz łatwiejszy dostęp do tej dziedziny medycyny oraz zmieniające się podejście społeczeństwa sprawiły, że coraz więcej mężczyzn decyduje się skorzystać z dobrodziejstw jakie niesie ona ze sobą by zmienić swoje życie na lepsze.