Poznaj skuteczne metody na poprawę wyglądu swojej sylwetki - liposukcja i liporzeźbienie ciała | Genesis Clinic
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Poznaj skuteczne metody na poprawę wyglądu swojej sylwetki – liposukcja i liporzeźbienie ciała

12-05-2022

Smukłe i wyrzeźbione ciało to ideał, do którego dąży zdecydowana większość społeczeństwa. Osiągniecie szczupłej lub wysportowanej sylwetki wiąże się jednak najczęściej z szeregiem wyrzeczeń, dietą oraz częstymi treningami na siłowni. Niestety, nie każdy ma możliwości oraz czas, by tak intensywnie pracować nad wyglądem swojego ciała. To właśnie do takich osób skierowane są nowoczesne osiągnięcia medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, wśród których można wymienić liposukcję oraz liporzeźbienie ciała, czyli sposoby na piękną sylwetkę bez wyrzeczeń.

Czym jest liposukcja i komu poleca się tego typu zabieg?

Liposukcja - skuteczna i bezpieczna metoda modelowania sylwetki

Liposukcja jest skuteczną i całkowicie bezpieczną metodą modelowania wyglądu ludzkiej sylwetki. Zabieg ten polega na odessaniu tłuszczu z wybranego miejsca na ciele przy użyciu nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń. W ten sposób mamy szansę na szybkie wyszczuplenie takich obszarów jak brzuch, talia, uda, łyski, kolana, plecy, klatka piersiowa, ramiona, a nawet podbródek oraz policzki (tzw. chomiki).

Warto przy tym dodać, że liposukcja nie jest magicznym sposobem na schudnięcie i leczenie otyłości, jednak w niektórych przypadkach jest ona jedyną skuteczną metodą na pozbycie się nadmiaru tłuszczu zlokalizowanego w konkretnych partiach ciała. Liposukcja polecana jest w szczególności osobom, które:

  • mają problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała, mimo intensywnych ćwiczeń,
  • zmniejszyły niektóre ze swoich obwodów przy pomocy diety, jednak ich wygląd stał się nieproporcjonalny,
  • nie mają możliwości czasowych oraz zdrowotnych do intensywnych i bardzo regularnych treningów ciała,
  • chcą uwidocznić mięśnie i uzyskać efekt sportowej sylwetki.

Trwałość efektów liposukcji

Zabieg liposukcji - Genesis Clinic Kraków

To, czy efekty liposukcji zostaną z pacjentem na dłużej zależy, w głównej mierze od przestrzegania przez niego zaleceń lekarskich oraz przejścia na zdrowy styl życia po zabiegu. Osoby, które traktują procedurę liposukcji jak wyjście „na skróty” i nie będą dbać o swoje ciało mogą liczyć na szybki powrót do dawnego wyglądu i zaprzepaszczenie wszelkich osiągniętych efektów. Dodatkowo podtrzymanie wyglądu osiągniętego dzięki liposukcji, można osiągnąć poprzez konsekwentne noszenie specjalnych wyrobów uciskowych przez około 6 do 8 tygodni po zabiegu. Mogą to być rajstopy, pończochy, kombinezon lub pas uciskowy. Taki miejscowy ucisk nie tylko przyspieszy regeneracje organizmu, ale i zmniejszy ryzyko wystąpienia obrzęku czy powstawania siniaków w obszarze pooperacyjnym.

Dowiedz się więcej o zabiegu: Liposukcja i liporzeźbienie Vaser Lipo 4d

Nowoczesne metody liposukcji

Liposukcją nazywano zabieg odsysania tkanki tłuszczowej przy pomocy kaniuli i specjalnego urządzenia. Procedura ta, chociaż bardzo efektywna, wiązała się z możliwością uszkodzenia okolicznych tkanek oraz dłuższym czasem rekonwalescencji. Obecnie rozwój technologii sprawił, że pacjenci mogą wybierać pomiędzy wieloma metodami odsysania tłuszczu, wśród których można wymienić:

Liporzeźbienie - zabieg w Genesis Clinic
  • liposukcję ultradźwiękową Vaser Lipo® – pozwalającą na równoczesne odessanie tłuszczu oraz wykorzystanie go, jako materiał do wypełnienia innej części ciała;
  • liposukcję Body Jet® – polegającą na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej specjalnego roztworu wspomagającego oddzielenie komórek tłuszczowych od tkanek łącznych, nerwów i naczyń krwionośnych;
  • liposukcję laserową Smart Lipo – wykorzystująca światło lasera do niszczenia i usuwania komórek tłuszczowych z wybranych partii ciała;
  • liposukcję wibracyjną – pozwalająca na usuwanie tłuszczu przy pomocy specjalistycznego urządzenia wibrującego wywołującego drgania rozbijające tłuszcz.

Liporzeźbienie – przełom w modelowaniu sylwetki

Liporzeźbienie przy użyciu urządzenia Vaser Lipo 4d to innowacyjny sposób na kształtowanie proporcji oraz wyglądu ludzkiego ciała, przy praktycznie minimalnej inwazyjności i maksymalnie skróconym czasie rekonwalescencji. Metoda ta wykorzystuje najnowocześniejszą technologię ultradźwiękową oraz zaawansowaną wiedzę medyczną, w celu precyzyjnego odseparowania niechcianej tkanki tłuszczowej, a następnie wykorzystanie jej, jako materiał do przeszczepu. Nic więc dziwnego, że liporzeźbienie jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów wśród najsłynniejszych gwiazd Hollywood.

Na czym polega liporzeźbienie Vaser Lipo 4d??

Zabieg liporzeźbienia Vaser Lipo 4d jest absolutną nowością w kształtowaniu sylwetki pozwalającą, nie tylko zmniejszyć zbiorniki tłuszczowe w wybranych miejscach na ciele, ale i dodatkowe „wyrzeźbienie” postury. Dzięki zastosowaniu tej metody mamy możliwość zaznaczenia charakterystycznych zagłębień, uwypukleń, bruzd oraz stref cienia, które odpowiadają za znany nam i ceniony szczupły i wysportowany wygląd. Jest to prawdziwa innowacja, która w szybki sposób pozwoli osiągnąć wymarzony wygląd zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Tym, co wyróżnia metodę liporzeźbienia Vaser Lipo 4d to wykorzystanie niezwykle zaawansowanego technicznie urządzenia wyposażonego w kaniulę rozbijającą tłuszcz przy pomocy ultradźwięków. Tkanka tłuszczowa zostaje rozłożona na pojedyncze komórki, które zawieszone są w roztworze nasiękowym. Dodatkowo kaniula w trakcie zabiegu jest nieustannie podgrzewana, co pozwala doprowadzić do koagulacji małych naczyń krwionośnych, zmniejszając tym samym ryzyko krwawienia. Warto przy tym dodać, że Vaser Lipo 4d to jedyną tego typu technologią na świecie, wykorzystywaną do rzeźbienia tkanki podskórnej.

Przebieg zabiegu liporzeźbienia Vaser Lipo 4d

Efekty zabiegu liporzeźbienia Vaser Lipo 4d

Procedura zabiegowa składa się z 3 etapów. Pierwszy z nich to nawodnienie oraz znieczulenie tkanki podskórnej przy użyciu specjalnego roztworu obkurczającego naczynia krwionośne. Następnie tkanka tłuszczowa zostaje rozbita za pomocą ultradźwięków oraz odseparowana od włókien tkanki łącznej. Ostatni etap to odessanie praktycznie samych komórek tłuszczowych, ich dokładne oczyszczenie i przeszczepienie do innych, wybranych przez pacjenta części ciała. Zabieg z reguły wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, jednak przy stosunkowo dużych obszarach zabiegowych lekarz prowadzący może podjąć decyzje o zastosowaniu znieczulenia ogólnego.

Podobnie jak w przypadku standardowej liposukcji głównym zaleceniem pozabiegowy jest noszenie ubrania uciskowego przez okres od 4 do 8 tygodni oraz rozpoczęcie zdrowego stylu życia, mających podtrzymać efekty osiągnięte w trakcie zabiegu.

Liposukcja Kraków – zapisy na zabiegi
Tel. +48 690 073 790