Laserowe Usuwanie Rozstępów Kraków | Genesis Clinic
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Usuwanie rozstępów

Laseroterapia

Zabieg usuwania rozstępów laserem frakcyjnym CO2

Prezentujemy dużej mocy platformę lasera NeoSkin CO2 z innowacyjną emisją pikselową (stemplową) – jednoczesna emisja lasera w kilkadziesiąt punktów (mikrokolumn) ze stałą energią. Zapewnia równomierne rozłożenie wiązki lasera w każdym punkcie frakcyjnym, termiczne pobudzenie głębokich warstw skóry oraz skrócenie czasu rekonwalescencji. Metoda stemplowa daje 10 – krotnie większe doprowadzenie energii do skóry ze znacznym skróceniem czasu zabiegu w porównaniu do innych metod.

Szeroki wachlarz skanerów, rolek, narzędzi chirurgicznych powoduje, że NeoSkinCO2 ma zastosowanie w wielu specjalizacjach medycyny.

Usuwanie rozstępów

Czym różni się platforma NeoSkinCO2 od innych laserów frakcyjnych?

Zastosowana w laserze metalowa tuba RF produkcji Synrad USA, pozwala uzyskać moc aż do 40 W na tkance, co powoduje istotne zmniejszenie strefy uszkodzeń termicznych w tkankach sąsiednich, poprzez skrócenie czasu trwania impulsu. Cecha ta jest szczególnie istotna przy zabiegach frakcyjnych z zakresu ginekologii oraz medycyny estetycznej, dając dużą efektywność zabiegów i zmniejszając czas rekonwalescencji do niezbędnego minimum. Dotychczas podobnymi parametrami charakteryzował się legendarny laser Fraxel Re:pair nieprodukowany od kilku lat. Technologia zastosowana w laserze NeoSkinCO2 przewyższa swoją mocą i bezpieczeństwem wykonywanych zabiegów konkurencyjne lasery.

Jakie są zastosowania lasera frakcyjnego CO2?

Zastosowania potwierdzone badaniami klinicznymi:

 • Głębokie blizny potrądzikowe
 • Blizny pourazowe, pooperacyjne
 • Rozstępy
 • Resurfacing – gruntowne odmłodzenie skóry szyi, dekoltu i dłoni
 • Melanoderma – przebarwienia skóry twarzy (melasma)
 • Zniszczenia posłoneczne skóry twarzy i ciała
 • Zmarszczki okolicy oczu (periorbital rhytids)
 • Ujędrnianie tkanek miękkich
 • Lifting laserowy
 • Rozszerzone pory skóry

Jakie są korzyści zabiegów?

 • Efekt gładkiej, świeżej cery
 • Ujednolicenie kolorytu i struktury skóry
 • Redukcja zmarszczek wokół oczu
 • Spłycenie blizny potrądzikowe i pooperacyjne
 • Zagęszczenie, ujędrnienie skóry
 • Zwężenie porów
 • Rozjaśnienie przebarwień

Na czym polega zabieg przy zastosowaniu lasera NeoSkinCO2

W przeciwieństwie do tradycyjnej dermabrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest od razu cała wierzchnia warstwa skóry, zabiegi wykonywane laserem NeoSkinCO2 aplikowane są na skórę wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. W strefy te kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej jak i skóry właściwej. Ponieważ skóra wokół nie jest naruszona, gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje widocznych ran. Dlatego też laser NeoSkinCO2 jest przełomem w zabiegach medycyny estetycznej.

Jak wygląda zabieg

 • Skanowanie skóry
 • Laser przenika wierzchnie warstwy skóry , tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych
 • Światło lasera głęboko penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej jak i skóry właściwej
 • W efekcie nastepuje naturalny proces odnowy skóry, staje się ona gładka, promienna i odmłodzona

Podczas jednego zabiegu laserem NeoSkin poddaje się naświetlaniu około 20%-25% powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-6 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany lekarz, w porozumieniu z pacjentem, może zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. A światło lasera pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat, dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2-3 miesiącach.

Na jakie powierzchnie można stosować zabiegi frakcyjne?

NeoSkin może być stosowany wszędzie na całym ciele tam, gdzie może być stosowana dermabrazja. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserami starego typu, NeoSkin pozwala na odmłodzenie szyi i dekoltu, okolic intymnych i ma szerokie zastosowanie w ginekologii estetycznej, czyli okolicach których nie poddawało się wcześniej dostępnym zabiegom.

Czy zabiegi laserem są bolesne?

Na 30 minut przed zabiegiem na skóra nakłada się specjalny środek znieczulający na bazie lignokainy- Emla. Podczas zabiegu zazwyczaj odczuwa się kłucie, które jest dość dobrze tolerowane przez pacjentów. W przypadku bardziej intensywnych zabiegów można zastosować doustne środki przeciwbólowe.

Jak szybko następuje powrót do normalnego trybu życia?

Większość pacjentów może podjąć normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. Nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie, pacjenci mogą podjąć rutynowe zabiegi pielęgnacyjne skóry bezpośrednio po zabiegu. W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać opalony odcień. Po upływie około tygodnia i zagojeniu się mikroskopijnej wielkości obszarów, w których skóra poddana była zabiegowi, koloryt skóry powróci do normy. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zastosowany zabieg był rozległy, mogą pojawić się strupki lub pęcherze. Zaleca się stosowanie kremów natłuszczających oraz stosowanie filtra SPF50 w przypadku narażenia na słonce bezpośrednio w okresie pozabiegowym – tj. do 2 tygodnia po zabiegu.

Kiedy będą widoczne efekty?

Większość pacjentów zauważy różnicę już w kilka dni po przeprowadzeniu zabiegu. Jednakże prawdziwą zaletą zabiegu jest wymodelowanie włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. W związku z tym pacjent będzie doświadczał stopniowej poprawy oraz wygładzenia i poprawy napięcia skóry na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Czy efekty zabiegów laserem NeoSkinCO2 są trwałe?

Zmiany naskórka i włókien kolagenu spowodowane laseroterapią NeoSkin są trwałe i postępujące przez co pozwalają na długo cieszyć się młodą rozświetloną skórą. Jednakże słońce, upływ czasu i grawitacja powodują, że zabieg ten najlepiej powtarzać 1-3 razy w roku.

Cennik

Sprawdź cenę tego zabiegu: Cennik Klinika Genesis

Cennik