Zabieg Genesis | Genesis Clinic
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Zabieg Genesis

Laseroterapia

Zabieg Genesis

Genesis to pierwszy zabieg łączący w sobie delikatność IPL i skuteczność technologii laserowej. Genesis to największy przełom w fotoodmładzaniu od czasu opracowania technologii IPL.

Badania kliniczne dowiodły, że zabieg Genesis rozgrzewając górne warstwy skóry właściwej, między innymi pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu a poprzez działanie termiczne na hemoglobinę wpływa na zwężenie rozszerzonych ścian naczyń krwionośnych.

W konsekwencji dochodzi do poprawy wyglądu oraz jakości skóry m.in. spłycenia drobnych zmarszczek, zmniejszenia porów, redukcji rumienia, zamykania drobnych naczynek, a także leczenia trądziku różowatego i usuwania drobnych przebarwień. Zabieg Genesis jest również bardzo skuteczny w leczeniu trądziku różowatego.

Zabieg Genesis

Czym się różni zabieg Genesis od innych metod laserowych?

Zabieg Genesis nie wymaga stosowania znieczulenia, jest bezbolesny, w trakcie zabiegu pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona, ten stan utrzymuje się około 2-3 godziny. Nie występuje rumień i obrzęk. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zabieg Genesis może być wykonywany w przypadku wszystkich fototypów skóry. Najczęstsze obszary poddawane zabiegom odmładzającym Genesis to: twarz, szyja, dekolt i dłonie.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg laserem Genesis?

Zabieg doskonale sprawdzi się w przypadku pierwszych zmarszczek oraz niewielkich defektów estetycznych. Jego atutem jest bardzo delikatne oddziaływanie na skórę, a przy tym brak efektów ubocznych obserwowanych w przypadku innych zabiegów laserowych, takich jak: zasinienie, obrzęk czy zaczerwienienie.

Nie wymaga też znieczulenia. Może być przeprowadzony o każdej porze roku i na każdym typie skóry, nawet latem na skórze opalonej (oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej). Zabiegi Genesis rekomendowane są w przypadku pierwszych objawów fotostarzenia jako jeden z elementów skutecznej profilaktyki anti–aging.

Jakich efektów należy się spodziewać?

Badania wykonane po zabiegach wykazały znaczące obkurczenie się włókien kolagenowych. Dla uzyskania optymalnego efektu zaleca się wykonanie od 4-6 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni. Każdy zabieg wzmacnia pożądany efekt, ale już po pierwszym zabiegu widoczne są wyraźne rezultaty w poprawie jakości skóry, m.in. poprawa jej koloru i napięcia.

Na wyraźny efekt należy jednak poczekać od 3-6 miesięcy, kiedy dojdzie do odbudowy włókien kolagenowych. Uzyskany efekt powinien utrzymać się przez wiele miesięcy. Przy odpowiedniej pielęgnacji skóry, okres ten można znacznie wydłużyć. Bardzo ważna w każdym przypadku jest profilaktyka i sposób pielęgnacji skóry w domu, zarekomendowane w odniesieniu dla danego problemu.

Jak długo trwa i jak wygląda procedura zabiegu?

Wykonując zabieg lekarz przesuwa energicznie plamką lasera na wysokości 1-2 cm nad powierzchnią skóry, nie dotykając jej głowicą lasera. Pacjent odczuwa w tym czasie przyjemne ciepło, porównywalne z doznaniami podczas opalania. Każda skóra reaguje na zabieg bardzo indywidualnie. Reakcją naturalną jest wystąpienie lekkiego zaczerwienienia, które utrzymuje się od 2-3 godzin. Zabieg zajmuje średni o 15-30 minut i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu?

 • Aktywne infekcja bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe skóry
 • Świeża opalenizna
 • Fotodermatozy, choroby pęcherzowe skóry, aktywna łuszczyca, bielactwo
 • Terapia doustna izotretynoiną – lek stosowany w leczeniu trądziku ( Izotec, Tretinex, Aknederm, Curacne, Axotret )
 • zażywanie leków światłouczulających oraz ziół o takim działaniu ( dziurawiec, nagietek, herbata Figura)

Ile zabiegów należy wykonać?

W zależności od stopnia uszkodzenia skóry

 • w celach profilaktycznych 1 – 2 zabiegów w odstępie 7-10 dni a następnie 1 na 6 miesięcy
 • w celach usunięcia oznak starzenia 4 zabiegi co 7-10 dni a następnie 1 na 4-6 miesięcy

Po zabiegu

Naturalnym objawem po wykonaniu zabiegu jest lekkie zaczerwienienie skóry, które ustępuje w przeciągu 2-3 godzin. W tym czasie należy skórę odpowiednio pielęgnować:

 • myć delikatnymi preparatami
 • stosować kremy łagodzące np: Cicalfate, Zinalfat, Bepanten, Panthenol
 • stosować ochronę przeciwsłoneczną z wysokim filtrem 50+
 • skóry nie należy podrażniać

Jakie jest zastosowanie zabiegu Genesis?

 • Odmłodzenie skóry
 • Spłycenie drobnych zmarszczek
 • Rozjaśnienie przebarwień
 • Redukcja rumienia, popękanych naczynek
 • Terapia trądziku różowatego

Cennik

Sprawdź cenę tego zabiegu: Cennik Klinika Genesis

Cennik