Leczenie lipodemii | Genesis Clinic
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Leczenie lipodemii

Leczenie lipodemii

Lipodemia

Lipodemia to bardzo rzadkie schorzenie, którego pochodzenie nie jest obecnie znane. Najprawdopodobniej ma podłoże genetyczne, a najczęściej dotyka kobiet. Przejawia się stłuszczeniem w rejonie miednicy oraz kończyn dolnych. Często występuje także zwiększona podatność na siniaczenie kończyn dolnych, liczne „pajączki” oraz tzw. „nogi kolumnowe”. Dyskomfort, nadmierne obciążenie kolan, dokuczliwe napięcie skóry oraz ocieranie się o siebie opuchniętych nóg sprawia, że podjęcie przez osobę dotkniętą lipodemią wzmożonej aktywności fizycznej jest problematyczne i często wręcz niemożliwe.

Pacjenci dotknięci tym schorzeniem uciekają się do różnych sposobów walki z tym problemem, takich jak bandażowanie, czy noszenie bielizny uciskowej. Niestety nie przynosi to żadnego rezultatu – obrzęknięte tłuszczem kończyny nadal nie szczupleją.

Poznaj najnowszą metodę leczenia: VaserLipo4D

Kwas hialuronowy

Metoda, która obecnie jest jedną z najbardziej skutecznych, małoinwazyjnych i bezpiecznych, to zabieg rzeźbienia ciała VaserLipo 4D High Definition, który wykonujemy w Genesis Clinic pod kontrolą USG. To świetna alternatywa dla tradycyjnych technik liposukcji. Nie tylko zmniejsza zbiorniki tłuszczowe, ale umożliwia dodatkowo modelowanie kończyn dolnych. Pozwala zaznaczyć charakterystyczne uwypuklenia, zagłębienia, bruzdy i strefy cienia, które cechują szczupłą i wysportowaną sylwetkę. Skóra po zabiegu jest gładka i sprężysta, a dodatkowym efektem zaobserwowanym przez pacjentki jest zmniejszenie ilości „pajączków” na skórze nóg oraz zdecydowanie mniejsze siniaczenie.

Dla pacjentek zabieg VaserLipo w zakresie kończyn dolnych nie tylko zmienia wygląd zewnętrzny oraz komfort poczucia „lekkich nóg” ale również ma zdecydowany wpływ na poprawę samopoczucia, samoocenę oraz pewność siebie.

Dlaczego warto wybrać zabieg VaserLipo w leczeniu lipodemii?

Kaniula używana do rozbijania podskórnej tkanki tłuszczowej wykorzystuje ultradźwięki rozbijające konglomeraty tłuszczu na pojedyncze komórki zawieszone w roztworze tumescencyjnym Kleina. Fakt podgrzewania kaniuli do kilkudziesięciu stopni Celsjusza doprowadza do koagulacji małe naczynia krwionośne, dzięki czemu ryzyko krwawienia podczas zabiegu jest ograniczone. Działanie ultradźwięków emitowanych przez kaniulę rzeźbiącą dodatkowo redukuje cellulit skóry kończyn dolnych i sprawia, że skóra zyskuje na jędrności oraz zwiększa się jej napięcie.

Jaka jest rola USG w zabiegu?

USG w całym procesie zabiegowym jest jednym z najważniejszych elementów. Poza oceną wizualną przed zabiegiem, pozwala na wykonanie dokładnych pomiarów rozmieszczenia tkanki tłuszczowej oraz analizę przebiegu naczyń krwionośnych. Jeśli zostaną wykryte żylaki kończyn dolnych – wówczas konieczne jest najpierw ich usunięcie. W trakcie zabiegu USG zapewnia precyzję wykonywania tumescencji oraz pomaga określić precyzyjny rozkład roztworu Kleina w zakresie wszystkich warstw tkanki tłuszczowej poddawanych zabiegowi. Dzięki temu cały proces jest dokładniejszy, bardziej skuteczny i bezpieczny. Rola USG po zabiegu sprowadza się natomiast do oceny obrzęków pozabiegowych oraz szybkości gojenia się tkanki podskórnej i redukcji zrostów pozabiegowych. Dzięki ocenie ultrasonograficznej jesteśmy w stanie precyzyjnie pokierowa terapią pozabiegową, polegającą na drenażu oraz specjalnych masażach wykonywanych przez współpracującego fizjoterapeutę/osteopatę.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg VaserLipo w zakresie leczenia lipodemii?

Klasycznym Pacjentem decydującym się na zabieg jest kobieta. Alarmujące dolegliwości to obrzęknięte kończyny dolne, biodra lub pośladki nieproporcjonalnie duże do reszty sylwetki. Często występuje także zwiększona podatność na siniaczenie kończyn dolnych, ból nóg, liczne „pajączki” oraz tzw. „nogi kolumnowe”.

Po zabiegu

Bardzo ważna jest odpowiednia kilkuwarstwowa kompresja kończyn dolnych. Pacjent musi stosować bieliznę uciskową od 4 do 10 tygodni po zabiegu. Przez okres 2 do 20 tygodni niezbędne są kontrole USG. Dodatkowo Pacjent podlega terapii przeciwobrzękowej u osteopaty/fizjoterapeuty manualnego (od 5 do 10 wizyt), a w warunkach domowych może stosować wypożyczoną matę wibrującą, pomagającą w drenażu obrzęków pozabiegowych.

Cennik

Sprawdź cenę tego zabiegu: Cennik Klinika Genesis