Fibryna Bogatopłytkowa Kraków - Wampirzy Lifting | Genesis Clinic
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Fibryna bogatopłytkowa/bogatokomórkowa

Medycyna regeneracyjna

Fibryna bogatopłytkowa/bogatokomórkowa

Terapia fibryną bogatopłytkową to nowatorska metoda redukcji lub usuwania zmarszczek na twarzy. Jest najnowocześniejszą odsłoną znanej terapii osoczem, czyli tzw. „wampirzego liftingu”. To dobra alternatywa dla pacjentów, którzy obawiają się efektu naciągnięcia skóry w przypadku spłycania zmarszczek z użyciem botoksu. Terapia fibryną bogatopłytkową ma coraz szersze grono zwolenników.

Terapia fibryną bogatopłytkową nie jest operacją chirurgiczną. Zabieg polega na śródskórnej iniekcji preparatu złożonego z zawiesiny płytek krwi i innych elementów, który bardzo silnie pobudza procesy regeneracji tkanek w miejscu podania. Rewitalizuje skórę oraz ją odżywia.

Zabieg ten przeznaczony jest nie tylko dla pacjentów chcących pozbyć się zmarszczek, ale także dla osób cierpiących na uszkodzenia stawów i ścięgien. Jest także dobrą alternatywą dla osób cierpiących na nadwrażliwość na botox.

Fibryna bogatopłytkowa/bogatokomórkowa

Jak wygląda zabieg?

Przed wykonaniem wstrzykiwań, lekarz medycyny estetycznej pobiera do pacjenta około 8 ml krwi. Następnie musi oddzielić erytrocyty (czerwone krwinki) od osocza zawierającego płytki krwi. Lekarz wykorzystuje wówczas specjalistyczną wirówkę zawierającą odpowiedni jałowy żel – dzięki temu zachodzi rozdział krwinek od osocza zawierającego trombocyty (płytki krwi). Kolejno do osocza zawierającego płytki krwi dodawany jest czynnik aktywujący trombocyty do produkcji cytokin. Jako czynniki aktywujące płytki krwi stosuje się zazwyczaj chlorek wapnia bądź trombinę. Cytokiny z kolei są białkami, które stymulują procesy wzrostowe komórek. Zabieg z użyciem tak przygotowanego preparatu będzie przeprowadzany na zasadzie mezoterapii lub wolumetrii. Jeśli chodzi o metodę z zastosowaniem mezoterapii, lekarz medycyny estetycznej lub dermatolog za pomocą iniekcji wprowadzi bezpośrednio do skóry preparat. Metoda wolumetrii polega z kolei na modelowaniu konturów twarzy, czyli wprowadzeniu preparatu liniowo wzdłuż zmarszczek za pomocą iniekcji.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

  • przyjmowanie preparatów antykoagulacyjnych
  • choroby nowotworowe
  • choroby krwi
  • ciąża i okres karmienia piersią

Cennik

Sprawdź cenę tego zabiegu: Cennik Klinika Genesis