Trycholog Kraków | Genesis Clinic
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Trychologia zajmuje się profesjonalną diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry głowy i włosów. Trycholog dokonuje szczegółowej analizy problemu pacjenta i dobiera odpowiednią ścieżkę leczenia oraz pielęgnacji. Na konsultację powinny zapisać się osoby, które borykają się z takimi dolegliwościami jak: wypadanie włosów, łysienie, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież, łuszczyca skóry głowy.

Kiedy warto udać się do trychologa?

Trycholog w Krakowie, przeprowadzająca badanie trychologiczne na jednej ze swoich pacjentek

Każdego dnia gubimy pewną ilość włosów i jest to całkowicie normalne. Problem zaczyna się, gdy liczba ta zaczyna przekraczać 100 włosów dziennie, co w bardzo szybkim czasie może doprowadzić do rozwoju łysienia. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne, jednak  nigdy nie warto zwlekać. To najwyższy czas, żeby odwiedzić lekarza od włosów czyli trychologa. Jest to specjalista,  który pomoże nam w przypadku zauważalnej utraty gęstości włosów, ich nadmiernego wypadania, przetłuszczania się oraz świądu skóry głowy.

Badania trychologiczne

Podstawowym badaniem trychologicznym jest trichoskopia. Polega ona na bezinwazyjnej i cyfrowej ocenie stanu skóry głowy, mieszków włosowych oraz łodygi włosa z wykorzystaniem specjalistycznej kamery nazywanej analizerem trychologicznym. Urządzenie to jest wyposażone w różnego rodzaju skale powiększające oraz oświetlenie pozwalające na ocenę stanu skóry głowy i mieszków włosowych w 60 lub 200 krotnym powiększeniu. Niektóre bardziej zaawansowane urządzenia są w stanie zarejestrować obraz w 1000 krotnym powiększeniu, dzięki czemu trycholog jest w stanie przyjrzeć się łusce włosa, a nawet jego wnętrzu.

Trichoskopia

Badanie trychologiczne, przeprowadzane w klinice Genesis w Krakowie

Trichoskopia pozwala nie tylko na ocenę skóry głowy ale i na określenie stanu zaawansowania łysienia czy też oszacowanie gęstości występowania mieszków włosowych. W trakcie badania trychologicznego, lekarz ocenia również liczbę pustych mieszków włosa porównując ją z ilością odrastających włosów. Badanie to jest podstawą diagnozy trychologicznej, dzięki któremu lekarz jest w stanie przygotować indywidualny plan leczenia pacjenta i w znacznym stopniu zniwelować wszelkie schorzenia włosów i głowy, z którymi zgłaszamy się do trychologa.

Wizyta u trychologa w Krakowie

Stan włosów jest jednym z sygnalizatorów naszego zdrowia, bowiem ich wygląd mówi wiele o kondycji naszego organizmu. Nadmierne wypadanie, łamliwość czy nawet utrata połysku mogą być objawem chorób, stresu, problemów z gospodarką hormonalną lub niedoborem witamin. Problemy z włosami nie są więc jedynie defektem kosmetycznym, a poważnym sygnałem do działania. Wizyta u trychologa nie jest kaprysem lecz badaniem, które bardzo często pozwala wykryć poważne zaburzenia organizmu jeszcze w początkowym ich stadium. Wykwalifikowany specjalista już po jednej wizycie jest w stanie podać przyczynę pogorszenia się kondycji włosów i dobrać odpowiednio skuteczną terapię.

Oczywiście nie istnieje jeden uniwersalny kosmetyk czy też lekarstwo dające bujną i zdrową czuprynę. Terapia i leczenie są dopierane przez trychologa w sposób indywidualny na podstawie badania trychologicznego, tak by w jak najszybszym czasie doprowadzić skórę głowy i włosy do jak najlepszego stanu.

Stan skóry głowy, a porost włosów

Bardzo ważne jest systematyczne dbanie o stan skóry głowy w której zachodzą wszelkie procesy porostu włosów. Powstają one w cebulce włosowej położonej w głębi mieszka włosowego. To właśnie ona zawiera w sobie niezwykle aktywne komórki macierzyste włosa odpowiedzialne za jego wzrost. Niestety są one równocześnie jednymi z najbardziej wrażliwych komórek w ciele człowieka. W mieszku włosowym znajduje się również tzw. brodawka z naczyniami krwionośnymi, która służy cebulkom do odżywiania się.

Prawidłowy wzrost włosa zachodzi za sprawą podziału komórek macierzy włosa i jest zależny od współpracy brodawki oraz komórek macierzystych. Wyróżniamy trzy etapy wzrostu włosów: właściwą fazę wzrostu (około 2 – 7 lat), fazę obumierania (1 – 2 tygodni) i fazę spoczynku, w której dochodzi do wypadania włosa (5 – 6 tygodni).

Trycholog pracująca w Krakowie - Katarzyna Byszkiewicz

Trycholog – Katarzyna Byszkiewicz

Krakowska trycholog, będąca specjalistką, zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń związanych ze skórą głowy i włosami, takich jak przykładowo: nadmierne wypadanie włosów, łysienie, łupież, czy łuszczyca.

Do każdego pacjenta podchodzi z indywidualnym podejściem, a dzięki przeprowadzeniu dokładnych badań, obserwacji oraz wywiadu jest w stanie skutecznie zdiagnozować występujący problem.

Pracę traktuje jak swoją pasję i zależy jej na tym aby każdy pacjent mógł cieszyć się widocznymi i trwałymi efektami leczenia.

Trycholog Kraków – zarezerwuj wizytę: tel. +48 690 070 790