Karboksyterapia skóry głowy Kraków | Genesis Clinic
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Karboksyterapia

Trychologia

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg polegający na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Ważną informacją jest, iż podawany dwutlenek węgla jest czystym, medycznym gazem, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. Terapia CO2 jest znana od osiemdziesięciu lat, w pełni bezpieczna i dająca nieporównywalne efekty.

Karboksyterapia została odkryta we Francji w latach trzydziestych ubiegłego stulecia.

W momencie iniekcji gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerza naczynia krwionośne a dzięki temu poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek. Podawany dwutlenek węgla stymuluje procesy regeneracji tkankowej, powstają nowe, drobne naczynia krwionośne, dzięki czemu jesteśmy w stanie zahamować wypadanie włosów, uzyskać efekt rewitalizacji skóry w okolicach mieszków włosowych oraz zredukować zmiany łuszczycowe.

Karboksyterapia

Jakie są zalety zabiegu?

Ogromna zaletą tego zabiegu jest brak jakichkolwiek trwałych uszkodzeń skóry. Nie występuje ryzyko reakcji alergicznych a także brak jest uwrażliwiania skóry na promieniowanie UV. Dwutlenek węgla występuje naturalnie w organizmie w znacznych ilościach, a ten podany w aplikacji wędruje do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, jako produkt wymiany gazowej.

Jakie są wskazania do przeprowadzania zabiegu?

  • łuszczyca
  • łysienie
  • słabe, wypadające włosy

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • niewydolność serca, płuc lub nerek, nieuregulowana cukrzyca
  • epilepsja
  • zakażenie bakteryjne
  • nowotwory

Jakie efekty można osiągnąć?

Efektem tkankowym zabiegu karboksyterapii jest silne dotlenienie tkanek, poprawa mikrokrążenia i odżywienia oraz regeneracja tkanek. Szczególnie dobre efekty w rewitalizacji, odmładzaniu i ujędrnianiu skóry daje połączenie karboksyterapii z PRP – osoczem bogatopłytkowym. Mechanizm oddziaływania dwutlenku węgla na tkanki powoduje, że zastosowanie go przed innymi procedurami, np. liftingiem pelleve, laserem frakcyjnym, mezoterapią, peelingami i innymi zabiegami działa synergicznie.

Cennik

Sprawdź cenę tego zabiegu: Cennik Klinika Genesis

Cennik