Kuracje Trychologiczne Kraków | Genesis Clinic
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Kuracje

Trychologia

Kuracje

Pielęgnacja włosów to bardzo złożony temat, wymagający indywidualnego podejścia. Inaczej postępuje się z włosami zdrowymi, bez schorzeń takich jak łojotok czy suchość, które nie były poddawane ondulacji i innym mocno ingerującym w nie zabiegom, i które nie sprawiają problemów podczas stylizacji, a inaczej z włosami zniszczonymi.

Włosy mogą ulegać zniszczeniom mechanicznym, chemicznym oraz fizycznym. Do uszkodzeń mechanicznych można zaliczyć te powstałe za pomocą suszarek, prostownic, ozdób i gumek do włosów, czy niewłaściwie stosowanych grzebieni. Uszkodzenia chemiczne powstają poprzez trwałą ondulację, nieumiejętne stosowanie farb do włosów i produktów do stylizacji. Uszkodzenia fizyczne to z kolei te wywoływane przez czynniki typu: promieniowanie ultrafioletowe, wysoka temperatura, sól morska.

Stosowanie odpowiednio dobranych kuracji na włosy ma na celu poprawę ich wyglądu, struktury oraz zapewnienie właściwej ochrony przed niekorzystnymi czynnikami. W Klinice Genesis trycholog dobiera odpowiednią pielęgnację indywidualnie dla każdego pacjenta. W zależności od diagnozy, mogą być to zabiegi mezoterapii skóry koktajlami odżywczymi lub osoczem PRP, a także specjalnie skomponowane szampony i odżywki, które regenerują strukturę i stymulują wzrost włosa.

Kuracje