Zabieg Osoczem Bogatopłytkowym Kraków | Genesis Clinic
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Osocze bogatopłytkowe

Trychologia

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg osoczem bogatopłytkowym znajduje zastosowanie w hamowaniu łysienia, stymulacji odrostu włosów oraz ich zagęszczania. To efektywna, a jednocześnie bezpieczna metoda, będąca alternatywą dla leczenia farmakologicznego i specjalistycznych maści oraz preparatów. Nadaje się do stosowania w różnorodnych przypadkach łysienia, dając widoczne i trwałe rezultaty pacjentom, u których stosowanie metod zachowawczych nie przyniosło pożądanych skutków.

Osocze bogatopłytkowe to preparat, który pozyskiwany jest z własnej krwi pacjenta, co czyni go w 100% biokompatybilnym z jego organizmem. Wszystko, co dzieje się w skórze podczas zabiegu osoczem bogatopłytkowym jest w pełni naturalne, właściwe dla zdrowych i prawidłowo funkcjonujących tkanek. Jest to ten sam proces, który zachodzi podczas gojenia się ran. Metoda bazuje na zdolności organizmu do samoczynnej regeneracji. Dzięki temu jest to zabieg odpowiedni dla wszystkich osób, których skóra wymaga odbudowy i regeneracji, w tym także dla alergików – ponieważ preparat powstaje z własnej krwi, więc jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Klinika Genesis

Jak wygląda zabieg?

Pacjent zostaje poddany miejscowemu znieczuleniu. Trycholog pobiera próżniowo krew do próbek, by następnie poddać ją wirowaniu w medycznej wirówce laboratoryjnej. Czerwone krwinki oddzielają się wówczas od osocza, a ono podlega kilkukrotnemu zagęszczeniu. Tak odwirowane osocze zostaje poddane działaniu czynnika aktywującego, w wyniku czego z płytek uwalnia się zawartość. Tak przygotowany preparat podaje się pacjentowi poprzez ostrzyknięcie obszarów z największym przerzedzeniem włosów. Uwolnione z płytek czynniki wzrostu indukują komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia od stanu uśpienia do stanu aktywnego, co w efekcie przekłada się na stymulację odrastania włosów. Mieszki włosowe są lepiej odżywione, dzięki czemu nowe włosy są mocniejsze, zdrowsze i gęstsze.

Zabieg trwa około 10-15 minut, nie wymaga specjalnego znieczulenia, choć nie należy do najprzyjemniejszych. Pacjent może odczuwać lekkie „rozpieranie” podczas ostrzykiwania skóry głowy. Efekty są jednak tego warte.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

  • łysienie typu androgenowego, u kobiet i mężczyzn w pierwszej lub drugiej fazie łysienia, przy miniaturyzacji cebulek włosowych
  • łysienie typu żeńskiego – łysienie rozlane, widoczne na całej głowie
  • łysienie będące wynikiem stresu, występujące po ciąży, okresie karmienia piersią
  • łysienie będące wynikiem zaburzeń metabolicznych np.: niedoborem żelaza

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

  • ciąża
  • zaburzenia krzepnięcia krwi

Po zabiegu

Po zabiegu pacjent może odczuwać zwiększone napięcie skóry głowy w miejscu iniekcji preparatu. Jest to związane ze stopniowym uwalnianiem się z płytek czynników wzrostu i ich intensywnym oddziaływaniem na tkanki.

Pierwsze efekty widać już po jednym zabiegu, jednak dla uzyskania optymalnego rezultatu zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów w odstępach miesięcznych.

Cennik

Sprawdź cenę tego zabiegu: Cennik Klinika Genesis

Cennik